How to Make 6 Pounds of Jerky for $30

This is our first vlog about us. We are a blended Family of 5, we run Be You YXE a positive message clothing and Apparel Company. We love all things positive and healthy. This video goes over how we make 6lbs of Beef Jerky for $30.

Healthy eating and exercise are important to us as a family.

We hope you like our Jerky process. We would love to hear comments or see photos of the Jerky you make with your family or other great cost saving tips that you have.